Kategorie

invex-remedies-autoryzowany-dystrybutor

Producenci

Newsletter

JONIZATOR, OZONATOR POWIETRZA ZY-H103 Powiększ do pełnego rozmiaru

JONIZATOR, OZONATOR POWIETRZA ZY-H103

 

 


zadbaj o powietrze w swoim domu

Więcej szczegółów

7 dostępnych

239,00 zł

Obniżka!

-5,00 zł

244,00 zł

JONIZATOR, OZONATOR POWIETRZA 2 w 1 ZY-H103


2 urządzenia w jednym to ZY-H103

JONIZATOR o wydajnośći 3.000.000 jonów/cm3
GENERATOR OZONU O3 o wydajności 600 mg/godz


Najnowszy model wielofunkcyjnego oczyszczacza powietrza ZY-H103. Urządzenie to może pracować w 2 trybach. W pierwszym pracuje jako wydajny jonizator (wydajność 3mln jonów na cm3). Ostatnia najbardziej zaawansowana funkcja to połączenie jonizacji z wysokowydajnym ozonowaniem powietrza (600mg ozonu na godzinę).


Ozonowanie wody, powietrza, żywności. Odgrzybianie i dezynfekcja + jonizacja powietrza
 

Jakie  jonizowane powietrze dobrze wpływa na zdrowie?

 

Będąc w górach zauważyłem, że jak idzie halny wiatr w Tatrach to źle wpływa na samopoczucie ludzi. Dlatego, że powietrze WTEDY ma przewagę jonów dodatnich atmosfera robi się napięta i nerwowa. Podobnie jak w zamkniętych pomieszczeniach.

 

Mieszkańcy zwłaszcza dużych miast i osoby zamknięte w dużych pomieszczeniach bez roślin, narażeni są na niedobór jonów ujemnych. Niedobór ten jest wywołany głównie przez smog elektromagnetyczny od urządzeń elektronicznych oraz  dymem papierosowym. W konsekwencji może to doprowadzić do osłabienia układu odpornościowego oraz nawracających infekcji górnych dróg oddechowych.

 

Jonizacja powietrza domowymi sposobami jonami ujemnymi to jeden z najbardziej efektywnych osiągnięć techniki. Niestety postęp w cywilizacji oraz coraz większa ilość elektroniki i zmniejszająca się ilość roślinności to pierwszy stopień do nadprodukcji jonów dodatnich. Zadaniem jonizatora jest naturalne oczyszczenie powietrza z nieczystości, takich jak:  smog elektromagnetyczny, dym papierosowy, roztocza, bakterie beztlenowe, kurz itp.

 

Jony ujemne sprawiają, że atmosfera powietrza sprzyja wszelkim działaniom człowieka. Korzystnie również wpływają na rozwoju roślin pokojowych. Udowodniono, że dolegliwości, które występują u ludzi przebywających w zamkniętych pomieszczeniach, takie jak: senność, apatia, bóle głowy, które przypisywane są "martwemu powietrzu" można bardzo skutecznie zwalczać przy pomocy ujemnej jonizacji powietrza.

 

OZON - dezynfekcja, działanie O3 na bakterie, wirusy i eliminacja przykrych zapachów.

 

Ozon (O3) jest naturalną częścią powietrza, ale nie występuje w stężeniu, które powoduje jego działanie dezynfekujące. Jest bardzo gwałtownym utleniaczem, dzięki czemu działa niszcząco nie tylko na żywe mikroorganizmy, ale również na wirusy ( w przeciwieństwie do innych aseptyków, lub antybiotyków). Działanie bakteriobójcze ozonu jest  50 razy skuteczniejsze i  3000 razy szybsze niż chloru.

 

Zwiększający stężenie O3 Generator ozonu ma szereg oddziaływań:

-   poprzez utlenianianie działa bakteriobójczo, wirusobójczo i grzybobójczo,

-   poprzez dotlenianie poprawia metabolizm i odżywianie tkanek,

-   aktywuje system immunologiczny,

-   usuwa nieprzyjemny zapach.

 

Już niewielkie stężenie ozonu skutecznie usuwa:

Dym papierosowy - zawierający kilka tysięcy związków chemicznych, które w zetknięciu z Ozonem utleniają się do związków mniej szkodliwych i nie posiadających ostrego zapachu

 

Grzyby - powodujące zapleśnienie ścian oraz zapach stęchlizny, choroby skóry, jamy ustnej oraz oczu. Eliminuje nie tylko same grzyby, ale również zarodniki dzięki czemu działanie jest bardzo efektywne i długotrwałe

 

Roztocza - powodujące ataki astmy, alergie, wyczerpanie. Roztocza należą do saprofitów, czyli organizmów odżywiających się martwą materią organiczną, nieuchronnie więc towarzyszą nam tam, gdzie najczęściej przebywamy. Ozon skutecznie je zabija już w niewielkim stężeniu.

 

Drobnoustroje - powodujące zakażenia bakteryjne, zapalenia, choroby bakteryjne, gnicie pożywienia, nieprzyjemną woń.

 

Pyłki roślinne - powodujące alergie, podrażnienia oczu, gardła, nosa. Zawarte w pyłkach kwiatowych alergeny pod wpływem aktywnego tlenu tracą swoje niepożądane właściwości.

 

Toksyczne substancje lotne zawarte w materiałach otaczających człowieka - ozon powoduje rozpad pierścienia węglowego substancji zawartych w rozpuszczalnikach, lakierach organicznych, klejach i utlenienie powstałych związków prostych do dwutlenku węgla, wody oraz tlenków pierwiastków wchodzących w skład pochodnych - niweluje zapach i toksyczne działanie na nasz organizm.

 

Wykorzystanie ozonowania do oczyszczania warzyw i owoców mogą Państwo zobaczyć w programie Dzień Dobry TVN. W programie zastosowano generator ozonu i jonizator 2w1  ZYH103.

Praktyczne zastosowanie urządzenia ZY-H103 genertor ozonu i jonizator

 

Link do filmu: 

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/mycie-owocow-i-warzyw-ozonem,165568.html


Praktyczne zastosowanie ozonatora


Usuwanie bakterii, wirusów, pleśni, grzybów, fungicydów i pestycydów z owoców i warzyw w celu ich sterylizacji i przedłużenia świeżości.
Warzywa, owoce - maksymalny ładunek do 5 kg włożyć do plastikowego lub szklanego naczynia, zalać wodą do całkowitego zanurzenia.. Na dnie pojemnika umieścić rurkę z dyfuzorem. Włączyć ozonator na 10-12 minut po czym wyjąć z wody. Po zakończeniu ozonowania warzywa można od razu gotować. Owoce - odczekać przed spożywaniem około 10 minut, aby ozon zareagował wystarczająco z komórkami owoców. Można to również wykonywać ozonem w postaci gazu. Owoce warzywa włożyć do odpowiednio dużej torebki foliowej i rurką doprowadzić ozon przez 10 minut.

Odkażanie i odświeżanie mięsa, drobiu jaj w celu usunięcia mikroorganizmów.
Ładunek do 5 kg umieścić w naczynia, zalać wodą, ozonować 20-30 minut. Wylać wodę, osuszyć na sicie lub durszlaku. Produkty można przyrządzać bezpośrednio do spożycia lub przechowywać w lodówce.

Ryby, owoce morza Ozonowanie jak mięsa ale czas ozonowania około 10 minut.

Ozonowanie ryżu, grochu, fasoli, kasz gruboziarnistych.
Umyć w wodzie, następnie umieścić w naczyniu, zalać wodą. Na dnie naczynia umieścić rurkę z dyfuzorem. Ozonować 10 minut. Gotować w wodzie na którą działał ozon.

Dezynfekcja zastawy stołowej, naczyń, sztućców, desek do krojenia. Ozonujemy w wodzie 20 minut.

Ozonowanie wody pitnej.
Dyfuzor zanurzamy w plastykowej butli z wodą 5l. lub plastykowym wiaderku napełnionym wodą z kranu. Czas ozonowania 6-10 minut. Skutecznie naozonujemy i dotlenimy wodę, a jednocześnie oczyścimy ją z chloru, amoniaku, bakterii, metali cięż czy chloroformu. Wodę tak przygotowaną używamy do gotowania, picia ( po 20 minutach) oraz płukania i mycia zębów.

Kąpiel ozonowa
Działa korzystnie na skórę, odpręża organizm, leczy celulit, choroby grzybowe skóry, trądzik, wypryski, usuwa brzydki zapach stóp. Rurkę z dyfuzorem umieszczamy w napełnionej częściowo wodą wannie o temperaturze wody do 45oC i ozonujemy przez 10 minut.

Ozonowanie pomieszczeń: pokoje, kuchnie, łazienki, sanitariaty itp.
Skutecznie je sterylizuje i usuwa wszelkie zapachy jak dym papierosowy, zapach moczu, farby, spalenizny i zwierząt domowych. Pomieszczenia do 16 m2 ozonujemy 2 razy po 40 minut z przerwą 1 godzinną, po czym wywietrzyć. Pomieszczenia do 24 m2 ozonujemy trzykrotnie po 60 minut. Ozonator lub wężyk ozonatora umieścić możliwie wysoko. Dobrze jest aby w ozonowanym, zamkniętym pomieszczeniu włączony był nieduży wentylator mieszający powietrze. W czasie ozonowania w pomieszczeniu nie powinni przebywać ludzie ani zwierzęta.

Lodówki.
Włożyć silikonową rurkę do komory lodówki z produktami. Zamknąć drzwiczki. Ozonować dwa razy po 15 minut z przerwą 30 minut. W ten sposób usuniemy wszelkie zapachy i bakterie.

Szafy ubraniowe, garderoby, szafki z obuwiem.
Umieścić rurkę ozonową w obiekcie. Włączyć ozonator dwa razy po 10 minut z przerwą 40 minutową. Wywietrzyć.

Akwaria, oczka wodne
Usuwanie bakterii, glonów, dotlenianie wody, wydłużanie świeżości pokarmu dla ryb chroni ryby przed pasożytami i bakteriami. Umieścić dyfuzor w akwarium lub oczku wodnym - ozonować jednorazowo przez 5 minut.

Samochody i środki transportu.
Ozonowanie samochodów (szczególnie tych z klimatyzacją) jest skutecznym sposobem usunięcia z ich wnętrz, tapicerki, sufitu, podłogi, kanałów wentylacyjnych bakterii, wirusów, zarodników, pleśni grzybów i zapachów.

Ozonowanie powinno się przeprowadzać dwa razy w roku, a w międzyczasie stosować dostępne u nas oczyszczacze powietrza zasilane z gniazdka zapalniczki.

Ozonowanie przeprowadzamy w trzech cyklach po 30 minut wprowadzając rurkę z ozonem kolejno do wnętrza samochodu, oraz do wlotu powietrza i włączając wentylację na najniższy poziom. Po zakończeniu ozonowania otworzyć drzwi samochodu i wywietrzyć.

Bezpieczeństwo

Zaleca się nie przebywać w pomieszczeniu w trakcje ozonowania powietrza. Po ozonowaniu należy pomieszczenie przewietrzyć.

 OBSŁUGA

Zamieszczony poniżej rysunek pokazuje budowę generatora

Aby uruchomić pracę generatora ozonu wystarczy wtyczkę przewodu zasilającego włożyć do gniazdka domowego 230 V 50Hz, a następnie włączyć wyłącznik nr 5 i ustawić żądany czas pracy generatora. Usłyszymy pracę pompy powietrza, a przez otwór cylindryczny po prawej stronie wyłącznika wydobywa się ozon 03.

Przy ozonowaniu powietrza ozon może wypływać przez otwór, lub można na otwór założyć rurkę nr 7 bez dyfuzora. Do ozonowania wody musi być założoną rurka z dyfuzorem pumeksowym nr 8, który umieszczamy w pojemniku z wodą lub w wannie.

Generator ozonu wyposażony jest w regulator czasu pracy nr 5 umożliwiający włączenie go na czasy pracy od 1 do 30 min, po czym nastąpi wyłączenie ozonatora. Pracę ozonatora sygnalizuje zapalona czerwona dioda nr 4.

Aby uruchomić pracę jonizatora należy wcisnąć przycisk wyłącznika nr 2 co zasygnalizuje zapalona zielona dioda nr 3. Powtórne wciśnięcie wyłączy jonizator, a zielona dioda zagaśnie. Jonizator jest przystosowany do pracy ciągłej S1 i powinien pracować przykładowo 2, 4, 8 godzin w pomieszczeniach o powierzchni odpowiednio 10, 15, 30 m2. .

ozonator GL-3189CZYSZCZENIE I KONSERWACJA
Czyszczenie i konserwacja ogranicza się do okresowego czyszczenia szmatką lub sprężonym powietrzem otworu wylotowego i wymianie po ok 1,5 roku rurek silikonowych.

W zestawie
- generator ozonu z funkcją jonizacji
- 2 rurki silikonowe
- 2 dyfuzory
- karta gwarancyjna opatrzona pieczęcią i podpisem
- instrukcja obsługi w języku polskim
- dowód zakupu (paragon fiskalny lub faktura VAT)

GWARANCJA 1 ROK

Dane techniczne

 1. Napięcie zasilania 220-240 V/50Hz
 2. Znamionowa moc pobierania 20 W (praca ozonatora i jonizatora)
 3. Znamionowa wydajność ozonu 600 mg/h
 4. Wydajność pompy 5 l/min
 5. Poziom hałasu < 35dB
 6. Żywotność ozonatora 4000 godz.
 7. Emisja jonów ujemnych 3x106/cm3V
 8. Waga brutto 1500 g (z wężami silikonowymi i dyfuzorami)
 9. Obsługiwane powierzchnie 10-40 m2
 10. Wymiary 20x30x10cm
 11. Programowany czas pracy ozonatora od 1 do 30 min
 12. Rodzaj pracy S2-30 min (do 30 min - z przerwą min. 1 godz.)
 13. Środowisko pracy: wewnątrz dobrze wentylowanych pomieszczeń bez gazów powodujących korozję
 14. Rodzaj pracy jonizatora - S1 (praca ciągła)

 

Oświadczenie importera – dystrybutora:
Importer – dystrybutor informuje, że wyrób: ozonator z funkcją jonizacji ZY-H103 spełnia wymagania dyrektyw unijnych co potwierdzają certyfikaty
No. 2011-CO30-2-EMC i No. 2011-CO30-2-LVD z 21 marca 2011r. i dlatego oznakowany jest znakiem CE.

WAŻNE OSTRZEŻENIE
Dystrybytor i importer nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub uszkodzenia ciała wyrządzone przez produkt lub szkody, które mogą powstać na skutek jego wykorzystania przez użytkownika lub przez innych. Użytkownik jest odpowiedzialny za zapewnienie, że wyrób jest prawidłowo zainstalowany, obsługiwany i przechowywany zgodnie z instrukcją dołączoną do zestawu razem z kartą gwarancyjną.

 

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

JONIZATOR, OZONATOR POWIETRZA ZY-H103

JONIZATOR, OZONATOR POWIETRZA ZY-H103

 

 


zadbaj o powietrze w swoim domu

Napisz swoją recenzję

Prawna definicja suplementów diety:


Suplement diety jest środkiem spożywczym, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety o pewne składniki pokarmowe.

Jest skoncentrowanym źródłem witamin lub składników mineralnych

oraz innych substancji wykazujących efekt odżywczy lub inny fizjologiczny, pojedynczych lub złożonych, wprowadzanym do obrotu w formie umożliwiającej dawkowanie.

 

Z wyłączeniem produktów posiadających właściwości produktu leczniczego w rozumieniu przepisów prawa farmaceutycznego (art. 3 ust. 3 pkt 39 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia).

 

Suplementy diety nie są lekarstwami, ale dobrowolnym dodatkiem do codziennej diety, ponieważ przemysłowa uprawa żywności pozbawia jej części składników odżywczych.

CIEKAWOSTKI
Srebro Ag124
Wyniki badań pokazują dużą skuteczność toniku Ag 123 w pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej. Tonik znakomicie oczyszcza skórę, zamyka pory i zmniejsza wydzielanie sebum oraz przetłuszczanie się skóry. Nie utrudnia oddychania skóry. Wygładza i zmiękcza.
 
Złotko Au100
Badania wykazały, że mgiełka Au 100 to doskonały kosmetyk zawierający unikalną substancję czynną o radykalnie odmładzającym działaniu. Przyspiesza migrację składników aktywnych w głąb skóry, stymuluje syntezę kolagenu i elastyny.
 
Regenerujący żel Silor+B
Badania wykazały, że żel Silor+B zapobiega utracie wody z naskórka i jego przesuszeniu. Zmiękcza i regeneruje skórę. Intesywnie wygładza skórę, poprawia jej jędrność, elastyczność i sprężystość. Doskonale łagodzi wszelkie podrażnienia.