Kategorie

invex-remedies-autoryzowany-dystrybutor

Producenci

Newsletter

WĘGIEL AKTYWNY aktywowany czysty 250g Powiększ do pełnego rozmiaru

WĘGIEL AKTYWNY aktywowany czysty 250g


WG 12 Czysty

Więcej szczegółów

3 dostępnych

Ostatnie egzemplarze!

10,00 zł

WĘGIEL AKTYWNY aktywowany czysty 250g

 

Activated carbon BIOMUS

Nazwa: carbon

Synonimy: C

Gatunek: Czysty bez domieszek

Czystość: Czysty WG 12

Wzór chemiczny: MgSO4 x 7H2O

Nr CAS: 7440-44-0

Nr WE: 231-153-3


Dostępne opakowania: 250 g
 
 

Ciekawostki o węglu aktywnym z internetu:


Substancja składająca się głównie z węgla pierwiastkowego w formie bezpostaciowej (sadza), częściowo w postaci drobnokrystalicznego grafitu (poza węglem zawiera jeszcze popiół, głównie tlenki metali alkalicznych i krzemionkę). Charakteryzuje się bardzo dużą powierzchnią w przeliczeniu na jednostkę masy, do ponad 3300 m²/g w produktach komercyjnych i ok. 3900 m²/g laboratoryjnie (dla porównania powierzchnia kortu tenisowego wynosi około 260 m²), dzięki czemu jest doskonałym absorbentem wielu związków chemicznych.


Wielka powierzchnia właściwa węgla aktywnego jest wynikiem istnienia wewnętrznej struktury porowatej pozostałej po wyjściowym materiale organicznym, a rozwiniętej w procesie wygrzewania w wysokiej temperaturze przy ograniczonym dostępie powietrza. Większość porów to silnie adsorbujące mikropory oraz pełniące głównie rolę kanałów transportowych mezopory.


Zastosowania

  • - do uzdatnianiu wody (również w filtrach domowych) do usuwania zanieczyszczeń,
  • - w przemyśle chemicznym jako katalizator oraz nośnik stały dla innych katalizatorów,
  • - w technice jako składnik pochłaniaczy gazów (w filtrach papierosowych, także w lodówkach i klimatyzatorach); także jako jeden - z sorbentów wypełniających pochłaniacze w maskach przeciwgazowych oraz pokrywający odzież chroniącą przed substancjami niebezpiecznymi stosowaną m.in. przez niektóre służby policyjne bądź marynarkę wojenną Stanów Zjednoczonych,
  • - w elektrotechnice (elektronice) jako materiał pozwalający uzyskać wielkie pojemności w superkondensatorach,
  • - w akwarystyce jako filtr węglowy wchłaniający szkodliwe związki chemiczne.


UWAGA:

Wszelkie informacje tu zawarte mają charakter wyłącznie informacyjny (źródło: *- wikipedia i internet) i w żadnym wypadku nie zastępują porady lekarza. W razie choroby skontaktuj się z lekarzem i zastosuj do jego zaleceń.Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

WĘGIEL AKTYWNY aktywowany czysty 250g

WĘGIEL AKTYWNY aktywowany czysty 250g


WG 12 Czysty

Napisz swoją recenzję

CIEKAWOSTKI
Srebro Ag124
Wyniki badań pokazują dużą skuteczność toniku Ag 123 w pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej. Tonik znakomicie oczyszcza skórę, zamyka pory i zmniejsza wydzielanie sebum oraz przetłuszczanie się skóry. Nie utrudnia oddychania skóry. Wygładza i zmiękcza.
 
Złotko Au100
Badania wykazały, że mgiełka Au 100 to doskonały kosmetyk zawierający unikalną substancję czynną o radykalnie odmładzającym działaniu. Przyspiesza migrację składników aktywnych w głąb skóry, stymuluje syntezę kolagenu i elastyny.
 
Regenerujący żel Silor+B
Badania wykazały, że żel Silor+B zapobiega utracie wody z naskórka i jego przesuszeniu. Zmiękcza i regeneruje skórę. Intesywnie wygładza skórę, poprawia jej jędrność, elastyczność i sprężystość. Doskonale łagodzi wszelkie podrażnienia.
 
Regenerujący płyn do płukania jamy ustnej Silor+B

Badania wykazały bardzo dobre działanie łagodzące i kojące preparatu, co jest szczególnie widoczne u osób z problemami infekcji jamy ustnej, nadwrażliwością i nawracającymi stanami zapalnymi. Zmniejsza tendencję do krwawienia i swędzenia dziąseł.