Wszystkie bestsellery
  • Banner

Spirulina platensis 250 tabletek

Ocena 

bez GMO, bez konserwantów, bezglutenowy.

65,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Opis

Spirulina platensis, którą Państwu oferujemy to słodkowodna alga o wysokiej zawartości składników odżywczych. Codziennie spożywana dostarcza organizmowi niezbędne substancje wpływające na sprawne funkcjonowanie układów w ciele człowieka. Zaliczamy do nich m.in.:

    białko (łatwo przyswajalne o zawartości sięgającej aż 70%)
    witaminy
    minerały (w tym pierwiastki śladowe)
    aminokwasy
    kwasy tłuszczowe
    kwasy nukleinowe
    fitoskładniki

Spirulina to źródło naturalnych substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pobudza również go do działania i dodaje sił witalnych. To powoduje, że obecnie jest tak chętnie spożywana przez wiele osób jako dodatek do pożywienia o ogólnym działaniu.

Oferowana przez nas Spirulina bioalgi przeznaczona jest też dla wegetarian, ponieważ w 100% jest pochodzenia roślinnego. To sprasowana na zimno, całkowicie czysta alga bez żadnych dodatków i żelatyny.
Co to jest Spirulina?

Spirulina to mikroskopijna alga o spiralnej budowie, co widać dopiero pod mikroskopem. Obecnie roślina ta jest jedną z najlepiej przebadanych form pożywienia. Jednak w dalszym ciągu prowadzone są kolejne badania, ponieważ odkrywane są kolejne właściwości. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest skład Spiruliny i jej bardzo wysokie wartości odżywcze.

Wiele badań klinicznych i przedklinicznych doprowadziło do przypuszczeń, że może ona mieć także działanie terapeutyczne. Przy czym spektrum badań nad jej oddziaływaniem rozciąga się od obniżania poziomu cholesterolu, poprzez wpływ na przebieg choroby nowotworowej do stymulacji systemu immunologicznego, ograniczenia toksyczności metali ciężkich i leków w nerkach, aż do ochrony przed promieniowaniem.
Możliwości zastosowania

Stosowanie spiruliny jest szczególnie zalecane u osób, które nie czują się zdrowo, skarżą się na ogólnie złe samopoczucie, czego nie daje się wytłumaczyć żadną medyczną przyczyną. Spirulina wspomaga przy tym całościową terapię różnych dolegliwości i ich przyczyn. Nie jest przy tym żadnym cudownym środkiem lub panaceum na określone symptomy, wspomaga natomiast organizm przy reaktywacji sił samoleczących. Spirulina stymuluje we współpracy z wyważoną dietą wewnętrzny system immunologiczny. Uzupełnianie pożywienia spiruliną ma służyć odzyskaniu, stabilizacji i wspieraniu harmonii procesu przemiany materii. Zakłada się także długofalowy wzrost mocy i witalności . Dzięki skoncentrowanej, wyważonej ale przede wszystkim - naturalnej kombinacji substancji odżywczych, spirulina podnosi wartość zwykłego pożywienia i uzupełnia na przykład chleb pełnoziarnisty poprzez substancje, zwykle nie obecne w chlebie, takie jak aminokwasy esencjonalne, tworząc z niego pełnowartościowe źródło białka. W szczególnych okresach życia, jak na przykład ciąża, czy silny stres w życiu prywatnym lub zawodowym spirulina staje się z doskonałym dopełnieniem pożywienia. Poniżej przedstawimy Państwu, które składniki odgrywają ważną rolę w tej synergicznej mieszance.
Z czego składa się spirulina?

Nasz organizm potrzebuje naturalnych, kompleksowych środków spożywczych, zawierających wartościowe substancje witalne w wyważonych i naturalnych proporcjach, bez toksycznej koncentracji. Decydującą rolę odgrywa synergiczne zestawienie składników. Spirulina jest naturalnym, wysoko skoncentrowanym środkiem spożywczym, z dużym udziałem roślinnego białka, z wszystkimi aminokwasami esencjonalnymi, witaminami i minerałami, jak również chlorofilem, beta-karotenem i fikocyjaniną - mocnymi, naturalnymi pigmentami. Żadna inna żywność nie oferuje takiego szerokiego spektrum substancji odżywczych, niezbędnych do funkcjonowania organizmu. Żaden doskonale przemyślany, sztucznie stworzony produkt, nie ofiaruje tyle w tak harmoniczny i perfekcyjny sposób, jak ta zielona fabryka natury. Co dokładnie jest więc w niej zawarte?
Białko i aminokwasy

Spirulina składa się w 70% z wartościowego, roślinnego białka zawierającego wszystkie esencjonalne i pozostałe dziewięć aminokwasów. Ponieważ spirulina posiada błonę komórkowa złożoną z mukopolisacharydów, składniki naturalne szczególnie łatwo ulegają procesowi resorpcji (wchłaniania). Jakość czysto naturalnego białka w spirulinie stawiana jest (biorąc pod uwagę netto dostępność protein) na drugim miejscu za białkiem kurzym, jednak nie obciąża ono naszego organizmu cholesterolem.
Witaminy

Spirulina dostarcza cały kompleks witaminy B wraz z witaminą B12. Poziom zawartych witamin znacząco przekracza ilość witamin zawartych w owocach i warzywach, przy czym miękka błona komórkowa złożona z mukopolisacharydów wpływa bardzo pozytywnie na proces resorpcji. W przeciwieństwie do sztucznych preparatów zawierających witaminy syntetyczne, spirulina oferuje naturalną, bogatą kombinację całkowicie niezmienioną i dlatego mogącą być w pełni wykorzystaną przez organizm. Podkreślić należy wysoki udział przeciwutleniacza - beta-karotenu, który zostaje w organizmie zmieniany wedle potrzeby w witaminę A. Beta-karoten jest w przeciwieństwie do witaminy A całkowicie nieszkodliwy, także w dużych ilościach. Dlatego też, spirulina może być bez obawy codziennie przyjmowana także przez osoby przechodzące rekonwalescencję.
Składniki mineralne

Należy szczególnie podkreślić zawartość dwuwartościowego, naturalnie wiązanego żelaza, a także magnezu i wapnia. Zgodnie z różnorodnymi badaniami spirulina zawiera kilkakrotnie więcej minerałów niż sztuczne preparaty minerałowe. Znane są skutki uboczne, będące udziałem tych sztucznych środków, takie jak dolegliwości żołądkowe, nie występują po spożywaniu spiruliny ponieważ występują one w spirulinie w naturalnej, łatwo przyswajalnej postaci.
Beta-karoten i inne przeciwutleniacze

Różnorodne badania przeprowadzone przez naukowców ukazują, że witaminy syntetyczne nie mogą zastąpić tych naturalnych które zawarte są w pożywieniu. Wtórnym składnikom roślinnym, zwanym także fitochemikaliami, przypisywana jest dzisiaj ogromna rola. Staje się jasne, jak mało wiemy o składnikach naszego pożywienia. Tym bardziej interesująca staje się naturalnie powstała kombinacja witamin, minerałów i pierwiastków śladowych, z ich wieloma, w dużej części jeszcze nie odkrytymi, naturalnymi komponentami towarzyszącymi. Niezwykle wysoki udział naturalnego beta-karotenu w spirulinie pozwala wskazywać ją jako rozsądne uzupełnienie diety anty-nowotworowej lub podnoszącej poziom witaminy A. Beta-karoten zwalcza wolne rodniki, które uszkadzają ściany komórkowe i ułatwiają w ten sposób drogę infekcjom i procesom starzenia. Wszystkie badania które udowadniają, że beta-karoten ma ochronny wpływ na ściany komórkowe, zalecają zwiększone zażywanie świeżego pożywienia. Spirulina zawiera także kwasy tłuszczowe, niezbędne do wykorzystania witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, w przeciwieństwie do warzyw bogatych w beta-karoten, takich jak marchewka.
Chlorofil i fikocyjanina

W porównaniu do roślin wysokich, spirulina wytwarza do trzykrotnej ilości chlorofilu, naturalnego barwnika, podobnego do bogatej w żelazo hemoglobiny. Te fotosyntetycznie aktywne pigmenty szczególnie wspomagają budowę krwi. Intensywniej, gdy mają do dyspozycji także żelazo, tak jak jest to w przypadku spiruliny. Chlorofil wpływa także pozytywnie na siłę mięśnia sercowego. Fikocyjanina-naturalny niebieski barwnik spiruliny, została zgodnie z wynikami japońskich badań sklasyfikowana jako środek pobudzający układ immunologiczny, znajduje się prawie wyłącznie w niebieskozielonych algach.
Kwasy tłuszczowe

Spirulina zawiera kwas gamma-linolowy i kwas Omega-6. Kwasy nienasycone znane są z tego, że one i ich metabolity, występując nawet w niewielkich ilościach, sterują wieloma procesami psychologicznymi, hormonalnymi i immunologicznymi. Badania kliniczne i epidemiologiczne zwracają uwagę na to, że kwasy wielokrotnie nienasycone mogą zapobiegać chorobom serca i układu krążenia, które są często przyczyną przyjmowania przez całe życie zbyt dużych ilości kwasów nasyconych.
Uwaga na zanieczyszczenia!

Ale uwaga! Istnieją ogromne różnice w jakości spiruliny. Jej właściwości zależą głównie od tego gdzie rosła i w jaki sposób została przetworzona. Nasze spiruletki zawierają 500 mg najwyższej jakości mikroalgi Spirulina platensis. Jest to czysta spirulina. Nie znajdziecie Państwo w tabletce żadnych wypełniaczy, dodatków, czy lepiszcza. Spirulina hodowana jest na Tajwanie. Oczywiście gospodarstwo posiada certyfikat ISO22000 oraz HACCP. Woda, w której hodujemy spirulinę, pochodzi z czystych górskich źródeł. Każda partia jest badana przez niezależne laboratoria.

Dlatego też, nasza hodowla zapewnia optymalne warunki do produkcji najwyższej jakości spiruliny:

    optymalne oświetlenie i temperaturę
    optymalny czas zbioru w godzinach porannych
    natychmiastowe przetwarzanie po zbiorze
    suszenie łagodnym strumieniem ciepłego powietrza
    łagodne sprasowywanie algi w spiruletkę
    całkowity brak składników syntetycznych
    kontrola jakości na każdym etapie.

Przekonajcie się Państwo sami o sile spiruliny! Zalecane dawkowanie to 6 tabletek na dobę.

Podsumowując:

    Oferujemy opakowanie zawierające 250 tabletek z wysuszonej i sprasowanej spiruliny platensis bez dodatków chemicznych, konserwantów czy otoczek żelatynowych!
    Masa pojedynczej tabletki: 500 mg czystej sprasowanej algi!
    Producent Febico
    Długa data ważności - gwarancja świeżości - ta spirulina sprzedaje się tak szybko, że nie musi długo czekać w magazynie

Spirulina przebadana przez Główny Inspektorat Sanitarny (GIS): tak
    zawartość: 250 tabletek
    masa tabletki: 500 mg
    zalecana porcja do spożycia: 6 tabletek dziennie
    dla kobiet w ciąży i matek karmiących: po konsultacji lekarskiej
    dla wegetarian: 100%
    bezglutenowy: 100%
    bezfruktozowy: 100%
    bezlaktozowy: 100%
    bez GMO: 100%
    bez konserwantów: 100%
    data minimalnej trwałości: najlepiej spożyć przed 11.05.2021
    kategoria produktu: suplement diety
    producent / dystrybutor: Febico / bioalgi
    kraj pochodzenia: Tajwan

Szczegóły produktu
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Spirulina platensis 250 tabletek

Spirulina platensis 250 tabletek

bez GMO, bez konserwantów, bezglutenowy.

Napisz swoją opinię
5 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku