Wszystkie bestsellery
 • Banner

IMMUNO COLOSTRUM EQ - 200g

Ocena 

colostrum Bovinum 2 godzinna w proszku

319,00 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Opis

Colostrum i mleko klaczy proszek

liofilizowane Ultra czyste Colostrum Bovinum 2 godzinne + naturalne mleko klaczy.

COLOSTRUM EQ na odporność.

suplement diety - puszka 200 g

Proszek do sporządzania zawiesiny doustnej

Colostrum Bovinum 2h Ultra Czyste + Naturalne Mare’s Mleko

Składniki:

liofilizowane colostrum bovinum 2h, liofilizowane mleko klaczy.

Immuno Colostrum z mlekiem klaczy to wyjątkowy produkt na Polskim rynku, dzięki połączeniu dwóch unikalnych naturalnych surowców:

colostrum z pierwszych 2 godzin laktacji, wtedy skondensowanie składników aktywnych biologicznie jest maksymalna oraz dodatkowo mleka klaczy.

Proces przetwarzania polega na zamrażaniu i liofilizacji składników - zapewnia uzyskanie produktu o największej bioaktywności, porównywalnej do produktu świeżego.

Immuno Colostrum EQ to preparat polecany dla wyczynowych i zawodowych sportowców, którzy regularnie trenują z wysoką intensywnością oraz osób dbających o swoje zdrowie profilaktycznie (osoby ciężko pracujące fizycznie i umysłowo).

Colostrum to pierwszy posiłek ssaków, jedna z najbardziej bioaktywnych substancji pochodzenia naturalnego. Zawiera bardzo wiele biologicznie czynnych białek – laktoferynę, immunoglobuliny IgG, czynniki wzrostu (IGF -1&2) oraz białka serwatkowe, argininę, łatwo przyswajalne aminokwasy rozgałęzione, witaminy i minerały.

Mleko klaczy to unikatowy składnik pokarmowy, który zawiera cenne dla zdrowia substancje o wysokiej biodostępności: lizozym, witamina C, wielonienasycone kwasy tłuszczowe (głównie linolowy i linolenowy).

Kładziemy szczególny nacisk na dobrostan zwierząt. Pozyskiwanie colostrum i mleka odbywa się bez szkody dla zdrowia noworodków.

Znaczenie wyjątkowej mieszanki colostrum 2 godzinne i mleka klaczy. W treningu sportowym oraz profilaktyce zdrowia:

 • - poprawia wydolność organizmu przy długotrwałym wysiłku,
  - wspiera motywację psychiczną w trakcie długiego treningu,
  - pomaga utrzymać ciągłość treningów dzięki regeneracji mięśni,
  - zwalnia proces starzenia się komórek,
  - wzmacnia proces utrzymania naturalnych mechanizmów obronnych,
  - wpływa na prawidłowy stan działania bariery jelitowej (szczelność),
  - broni komórki przed stresem oksydacyjnym
 • - poprawia jakość pracy umysłowej.

Trenuj z radością – chroń się przed infekcjami w czasie cyklu treningowego.

Wysoka jakość potwierdzona naukowo - jedyne na rynku colostrum pobierane tylko w ciągu pierwszych dwóch godzin i którego działanie zostało udowodnione w badaniach klinicznych1.

Czysty i naturalny produkt - pełne, niemodyfikowane colostrum, bez żadnych substancji dodatkowych.

Zalecana dzienna porcja do spożycia:

Dni bez treningowe – 2 miarki dziennie: rano (na czczo) oraz przed snem.

Dni treningowe - 3 miarki dziennie: rano (na czczo), po treningu oraz przed snem.

Proszek można przyjąć z bezpośrednio do ust lub zmieszać z koktajlem proteinowym, wodą lub mlekiem . 

Zawartość składników w 1 miarce zawiera :

 • - liofilizowane colostrum bovinum 2 godzinne 1500 mg,
 • - liofilizowane mleko klaczy 1500 mg.

Producent:
GENACTIV SPORT

Przechowywanie:
Przechowywać w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Nie stosować preparatu po upływie jego ważności.

Ważne wskazówki:
Zachować ostrożność w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Badanie kliniczne: Uszczelnianie jelita - udowodnione naukowo działanie colostrum.

Uszczelnianie jelita - udowodnione naukowo działanie colostrum.

 

Colostrum bovinum to jedyna substancja, która ma udowodnione klinicznie działanie zmniejszające nadmierną przepuszczalność jelit.

Przełomowe wyniki badań nad colostrum bovinum.


Szczecińscy naukowcy z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego przeprowadzili intensywne badania kliniczne z udziałem colostrum marki Genactiv. Udowodnili, że zażywanie preparatów opartych na tzw. pierwszym mleku (colostrum) może uszczelnić jelita i zapobiec rozwojowi niektórych chorób autoimmunologicznych. Wyniki badań zostały już opublikowane w międzynarodowym i prestiżowym czasopiśmie żywieniowym - Nutrients. 

Czym jest przenikliwość bariery jelitowej czyli tzw: przeciekające jelito?

Przeciekającym jelitem nazywa się stan, w którym przez uszkodzony, lub nieszczelny z innego powodu, nabłonek błony śluzowej jelit, do tkanek, a w konsekwencji do krwiobiegu przedostają się zbyt duże składowe treści pokarmowej. Mogą to być niestrawione łańcuchy białek, tłuszcze i substancje odpadowe, ale także, w skrajnych sytuacjach szkodliwe drobnoustroje, grzyby i pasożyty. W zdrowym organizmie elementy te nie przenikają przez naturalną barierę jelito/krew.

Dlaczego nadmierna przepuszczalność bariery jelitowej jest dla nas szkodliwa?

Choć jest to zagadnienie słabo opisane, to dwa obszary nie budzą jak dotąd większych kontrowersji – choroby autoimmunologiczne, lub bardziej precyzyjnie – różne patologie rozwijające się na bazie II lub III typu nadwrażliwości wg. Gell’a i Coombs’a, oraz alergie, czyli choroby rozwijające się głównie, choć nie wyłącznie na bazie nadwrażliwości typu I. Ponadto, nadmierna przenikliwość bariery jelitowej powoduje znacznie zwiększone ryzyko zapaleń w ścianie jelita, co zresztą leży najprawdopodobniej u podstaw rozwoju wspomnianych wyżej nadwrażliwości, a także może wiązać się z rozwojem takich chorób jak choroba Crohna lub colitis ulcerosa. Innym patologicznym skutkiem nadmiernej przepuszczalności jelit jest napływ toksycznych składników pokarmu do  tkanek obwodowych, ze szczególnym uwzględnieniem wątroby, która najczęściej jako pierwsza pada ofiarą takiej toksyczności.

Jakie colostrum ma udowodniony wpływ?

Bardzo ważnym wnioskiem płynącym z tego badania jest to, że na barierę jelitową pozytywnie wpływa colostrum, którego najwyższa jakość zapewnia skuteczność działania, czyli pobrane w ciągu pierwszych kilku godzin, z dobrego źródła i przetwarzane w procesie liofilizacji.

Najważniejsze wnioski płynące z badań nad colostrum:

 • - Colostrum powoduje zmniejszenie nadmiernej przepuszczalności bariery jelitowej. To działanie jest niezależne od tego, czy mechanizm powstawania tego rozszczelnienia nabłonka był zależny od zonuliny, czy powstawało ono w inny sposób, np. w wyniku zapalenia, czy oddziaływania toksycznego jakichś leków, czy składników diety.
 • - Colostrum, mając właściwości prebiotyczne, wspiera rozwój bakterii korzystnych dla przewodu pokarmowego.
 • - Bioaktywne składniki colostrum (laktoferyna, lizozym, laktoalbuminy)zwalczają patogeny obecne w przewodzie pokarmowym (bakterie chorobotwórcze, grzyby, wirusy)
 • - Właściwości te sprzyjają poprawie stanu błony śluzowej jelit, co prowadzi do zmniejszenia nadmiernej przenikliwości bariery jelitowej. 


Link do oryginalnych wyników badań ze strony Nutrients

https://goo.gl/5p7CcZ

UWAGA:

Wszelkie informacje tu zawarte mają charakter wyłącznie informacyjny i w żadnym wypadku nie zastępują porady lekarza. W razie choroby skontaktuj się z lekarzem i zastosuj do jego zaleceń.

Szczegóły produktu
1 Przedmiot
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

IMMUNO COLOSTRUM EQ - 200g

IMMUNO COLOSTRUM EQ - 200g

colostrum Bovinum 2 godzinna w proszku

Napisz swoją opinię
19 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku