Wszystkie bestsellery
  • Banner

BORAKS. Czteroboran sodu 250g

Ocena 

Czysty 99,9%

8,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Opis

Boraks. Czteroboran sodu BIOMUS butelka 250g

 


Nazwa: Czteroboran sodu

Synonimy: Boraks, tetraboran sodu, czteroboran sodu, borax

Gatunek: Czysty bez domieszek

Czystość: Czysty min. 99,9%

Wzór chemiczny: Na2B4O7 x 10H2O

Nr CAS: 1330-43-4

Nr WE: 215-540-4

 

Dostępne opakowania: 250g


Ciekawostki o boraksie z internetu:


Boraks - Czteroboran sodu.
Zastosowanie:

BORAKS (10-cio wodny czteroboran sodu)

(Borax Decahydrate Na2BO4 x 10H2O)


Tetraboran sodu (boraks, czteroboran sodu), Na2B4O7 − nieorganiczny związek chemiczny, sól sodowa kwasu borowego. Tworzy bezbarwne kryształy rozpuszczalne w wodzie. Powoli ogrzewany traci wodę krystaliczną, w temperaturze 300–400 °C przechodzi w sól bezwodną. Barwi płomień na zielono. Występuje w przyrodzie jako minerał boraks rodzimy. Stosowany jako odczynnik, np. do wytwarzania pereł boraksowych, jako środek ułatwiający lutowanie, w przemyśle wykorzystywany do produkcji szkła i szkliw; stosowany także jako składnik mikronawozów.


Boraks jest ekologicznym a zarazem bardzo tanim środkiem mającym wiele zastosowań w gospodarstwie domowym i nie tylko.


Dostosuj się do poniższych przepisów a na pewno pozbędziesz się problemu przy użyciu uniwersalnego Boraksu. Używaj rękawiczki gumowe ażeby zapobiec podrażnieniu skóry.


Boraks jako preparat na mrówki, pchły, rybiki, karaluchy i inne insekty

Mrówki i rybiki -zagotować pół szklanki wody z jedną szklanką cukru. Ostudzić i dodać łyżkę stołową Boraksu. Dobrze wymieszać. Uzyskaną galaretkę umieścić np. na płaskich plastykowych pokrywkach w miejscach nawiedzanych przez mrówki.Karaluchy – zmieszać czubatą łyżkę Boraksu z małą łyżeczką cukru pudru i pozostawić małą kupkę w miejscach nawiedzanych przez karaluchy.Pchły – miejsca zapchlone posypać Boraksem, pozostawić na kilka godzin, następnie odkurzyć.


Boraks jako preparat do odstraszania os, szerszeni i innych owadów z rodziny osowatych

Owady osowate- rozpuścić 1 (jedną) porcję boraksu w 9 (dziewięciu) porcjach wody. Uzyskany rozczyn wlać do spryskiwacza po czym obficie spryskać gniazdo niepożądanych owadów. Spryskane gniazdo / miejsce pozostawić na kilkadziesiąt minut do wyschnięcia i ponownie powtórzyć spryskanie. Rozrobiony boraks po wyschnięciu pozostaje na spryskanych owadach, które tego nie lubią i wynoszą się , a następnie giną.


Boraks jako wybielacz do prania i usuwania plam (np. po winie, herbacie, kawie)

Moczenie-proporcja-jedna czubata łyżka stołowa Boraksu na cztery litry wody. Dokładnie rozmieszać. Moczyć ok. 30 minut.Pranie-Boraks jest doskonałym i bezpiecznym środkiem do prania kolorów. Wystarczy dodać do używanego proszku do prania pół szklanki Boraksu i wsypać do pralki.


Boraks likwiduje odór moczu, usuwa plamy na wykładzinach podłogowych, dywanach, itp.

Zmieszać Boraks z wodą w celu uzyskania pasty. Pastę należy wetrzeć gąbką w miejsca plam suchych. Pozostawić do całkowitego wysuszenia pasty a następnie dokładnie odkurzyć. W przypadku plam mokrych należy rozpuścić szklankę Boraksu z 3 szklankami wody i uzyskaną mieszaniną należy polać mokrą plamę. Osuszyć miejsce przy użyciu suchej ściereczki lub gąbki.


Boraks likwiduje odór kociej/ psiej uryny w kuwetach (pudełkach z piaskiem)

Boraks jest idealnym a zarazem bezpiecznym środkiem do likwidacji odoru moczu kota / psa załatwiającego się do kuwety. Dno pustej kuwety należy pokryć równomiernie Boraksem - jedna do dwóch szklanek. Następnie warstwę Boraksu należy pokryć odpowiednią warstwą piasku. Sposób ten likwiduje nieprzyjemny odór uryny naszych ulubieńców.


Boraks jako środek czyszczący sanitariaty: wanny, toalety, kabiny prysznicowe, kafle łazienkowe, zlewy

Boraks należy zmieszać z wodą w celu uzyskania gęstej pasty. Posmarować lub czyścić pastą zanieczyszczone powierzchnie i pozostawić na 15 minut. Następnie zeskrobać pastę po upływie czasu i spłukać gorącą wodą. Czyszcząc muszlę toaletową, należy wsypać około pół szklanki Boraksu i pozostawić na co najmniej godzinę. Wyszorować muszlę szczotką toaletową i spłukać.Efekt: czysta i pachnąca muszla toaletowa.


Boraks jako środek czyszczący i dezynfekujący lodówki i zamrażarki

Rozmieszać dokładnie dużą łyżkę stołową Boraksu z 750 ml wody (trzy szklanki). Uzyskaną mieszaniną umyć wnętrze lodówki lub zamrażarki.


Boraks likwiduje odór z pojemników (koszów) na śmieci

Wysypać na dno pojemnika na śmieci niewielką ilość Boraksu lub umyć pojemnik mieszaniną Boraksu z wodą.


Boraks jako środek nadający połysk biżuterii ze srebra i złota oraz sztućcom ze stali nierdzewnej

Zmieszać szklankę Boraksu z jedną szklanką soku cytrynowego w celu uzyskania pasty. Pastę nanosimy na gąbkę z szorstką powierzchnią, następnie czyścimy zanieczyszczone powierzchnie. Pozostawiamy pastę na kilka minut na powierzchni przedmiotu, a następnie spłukujemy ciepłą wodą.


Boraks jako środek do mycia fajansu, porcelany, naczyń emaliowanych, itp.

Napełniamy zlew ciepłą wodą i rozpuszczamy pół szklanki Boraksu. Myjemy naczynia w mieszaninie, a następnie dokładnie płuczemy i osuszamy przedmioty.


Boraks udrażnia rury ściekowe

Wsypujemy pół szklanki Boraksu w zablokowany odpływ zlewu, następnie powoli zalewamy dwoma szklankami gorącej wody. Pozostawiamy na 15 minut i ponownie spłukujemy zlew gorąca wodą z kranu.


Boraks likwiduje odór rozlanego skwaśniałego mleka

Mieszamy łyżkę stołową Boraksu z 750 ml wody. Uzyskaną mieszaniną myjemy wnętrze lodówki lub zamrażarki, bądź inną zanieczyszczoną powierzchnię.


Boraks jako topnik do lutowania i spawania
Boraks jako wybielający i zmiękczający pranie dodatek do ekologicznych orzechów piorących

W tym celu dodajemy pół szklanki boraksu do pralki razem ze stosowanym środkiem piorącym (proszek, orzechy piorące lub kule piorące)


Boraks czyści lustra i okna

Należy wymieszać 1/2 szklanki octu i 2 łyżki boraksu (lub 1/4 szklanki sody oczyszczonej) z 2 litrami wody. Można dodać kilka kropli ulubionego olejku eterycznego, np. lawendowego. Powstały środek skutecznie usuwa osad z wody na bateriach umywalkowych. Używamy go do czyszczenia elementów chromowanych, okien, luster, ścian, zmywalnych tapet etc.


Boraks likwiduje nieprzyjemne zapachy (mocz, zwierzęce odchody, zepsute mleko)

Boraks usuwa zapachy z psujących się resztek jedzenia czy moczu. W tym celu wystarczy pojemnik na śmieci czy kocią kuwetę umyć roztworem boraksu albo posypać go na dno.


Boraks wywabia uciążliwe plamy z odzieży (wino, herbata, tłuszcze, buraki, soki itp.)

Boraks pomoże również w usunięciu plam. W tym celu przygotowujemy roztwór z 1 czubatej łyżki boraksu i 4 l wody, w którym moczymy splamioną tkaninę ok. 30 minut, a następnie pierzemy jak zwykle.

Plamy na dywanach i wykładzinach

Plamy suche – przygotowujemy pastę z boraksu i wody i wcieramy ją gąbką w plamy. Gdy pasta wyschnie, zeskrobujemy ją i dywan dokładnie odkurzamy.

Plamy mokre – mieszamy 1/2 szklanki boraksu z 1,5 szklanki wody i tym roztworem polewamy plamę. Osuszamy suchą gąbką.

Plamy z pleśni na tkaninach usuniemy wcierając w zapleśniałe miejsca roztwór przygotowany z pół szklanki boraksu i 2 szklanek gorącej wody. Pozostawiamy tkaninę na kilka godzin w wodzie, a następnie dokładnie płuczemy!


Boraks jako środek owadobójczy (mrówki, karaluchy, rybiki cukrowe)

Przygotowujemy galaretkę i ustawiamy w miejscu występowania robactwa (insektów). Po ostudzeniu dodajemy łyżkę stołową boraksu. Karaluchy zwalczymy proszkiem powstałym z wymieszania 1 łyżki boraksu i łyżeczki cukru pudru. Wysypujemy niewielkie kopczyki w miejscach nawiedzanych przez karaluchy. Zapchlone miejsca posypujemy suchym boraksem i po kilku godzinach dokładnie odkurzamy.


Boraks jako środek chwastobójczy

Pamiętajmy, że boraks jest silnie czynną substancją, dlatego aby nie narazić skóry na uszkodzenia, należy podczas jego stosowania mieć na rękach gumowe rękawice.

Unikać kontaktu z oczami, skórą.

Nie wdychać, nie spożywać!

Trzymać w ukryciu poza zasięgiem dzieci i zwierząt!

Boraks i kwas borowy mają podobny wpływ na zdrowie, oba te związki są dobrymi środkami przeciwgrzybiczymi, antyseptycznymi i przeciwwirusowymi, jednocześnie charakteryzuje je łagodne własności antybakteryjne.

Szczegóły produktu
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

BORAKS. Czteroboran sodu 250g

BORAKS. Czteroboran sodu 250g

Czysty 99,9%

Napisz swoją opinię
19 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku