Wszystkie bestsellery
  • Banner

  • -20,00 zł

Ormus żel procto, 50g

Ocena 

Żel ormus na hemoroidy

210,00 zł
190,00 zł Zniżka 20,00 zł
Brutto
Ilość

 

Opis

Ormus Procto żel 50g

1. CO TO JEST WYRÓB MEDYCZNY ORMUS PROCTO ŻEL I W JAKIM CELU SIĘ GO STOSUJE
- Wyrób medyczny ORMUS PROCTO ŻEL wskazany jest do stosowania zewnętrznego, w celu łagodzenia podrażnień i objawów towarzyszących hemoroidom (świąd, pieczenie i obrzęki).
- Dzięki zastosowanym składnikom wyrób medyczny ORMUS PROCTO ŻEL tworzy na powierzchni skóry ochronny film, który zapobiega negatywnemu działaniu czynników zewnętrznych. Działa ochronnie, pielęgnacyjnie i natłuszczająco przynosząc ulgę w przypadku pieczenia i swędzenia.
- Zawarty w wyrobie medycznym hialuronian sodu wspomaga i przyspiesza proces regeneracji naskórka wspomagając proces gojenia.

2. INFORMACJE WAŻNE PRZED ZASTOSOWANIEM WYROBU MEDYCZNEGO ORMUS PROCTO ŻEL

Przeciwwskazania:
Nie należy stosować wyrobu medycznego ORMUS PROCTO ŻEL:
- w przypadku stwierdzonej wcześniej nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu medycznego (w wypadku wątpliwości nanieś niewielką ilość wyrobu na wewnętrzną stronę ramienia - jeśli pojawią się drażniące czerwone plamy nie należy stosować wyrobu);
- u dzieci wyrób stosować tylko po konsultacji z lekarzem;
- na otwarte rany.
Ostrzeżenia i środki ostrożności:
U kobiet w ciąży i karmiących piersią stosowanie wyrobu należy skonsultować z lekarzem. Jeżeli po zastosowaniu wyrobu wystąpiło nasilenie zmian lub pojawiły się dodatkowe objawy chorobowe należy przerwać stosowanie. Jeżeli po 7 dniach od pierwszej aplikacji objawy nie ustąpią, nasilą się lub wystąpi odczyn alergiczny należy skonsultować się z lekarzem. Nie stosować jednorazowo dłużej niż przez 15 dni bez konsultacji z lekarzem.

3. JAK STOSOWAĆ WYRÓB MEDYCZNY ORMUS PROCTO ŻEL
Stosować zewnętrznie na powierzchnię skóry w okolicy odbytu.
Produkt przeznaczony dla osób dorosłych do użytku indywidualnego. Delikatnie nanieść cienką warstwę preparatu na oczyszczoną i suchą okolicę odbytu. W zależności od nasilenia objawów stosować 2-3 razy dziennie, zwłaszcza rano i wieczorem. Przed i po każdym zastosowaniu należy dokładnie umyć ręce z użyciem mydła. Wyrób medyczny ORMUS PROCTO ŻEL należy stosować do momentu ustąpienia dolegliwości, ale nie dłużej niż przez 15 dni bez konsultacji z lekarzem. W razie zaostrzenia objawów lub braku poprawy stanu zdrowia należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub odczucia, że działanie wyrobu medycznego jest zbyt silne lub zbyt słabe, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. W razie konieczności i po konsultacji z lekarzem wyrób medyczny można stosować przez dłuższy czas.
Zastosowanie większej niż zalecana dawki wyrobu medycznego ORMUS PROCTO ŻEL
Nie stosować większych dawek niż zalecane.
Pominięcie zastosowania wyrobu medycznego ORMUS PROCTO ŻEL
Należy kontynuować terapię z zachowaniem dotychczasowego schematu stosowania. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

4. MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
W przypadku wystąpienia objawów reakcji alergicznych lub innych objawów niepożądanych należy zaprzestać stosowania wyrobu i w razie konieczności skonsultować się z lekarzem. O wszystkich działaniach niepożądanych należy poinformować producenta:
Jednostka Innowacyjno-Wdrożeniowa
INWEX Sp. z o.o.
al. Solidarności 34, 25-323 Kielce
tel. 41 368 34 12

5. JAK PRZECHOWYWAĆ WYRÓB MEDYCZNY ORMUS PROCTO ŻEL
Przechowywać w zamkniętym, oryginalnym opakowaniu, w temperaturze 15-25ºC. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować wyrobu medycznego ORMUS PROCTO ŻEL po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Po otwarciu opakowanie należy zużyć w ciągu 3 miesięcy.

6. INNE INFORMACJE
Skład wyrobu medycznego ORMUS PROCTO ŻEL:
woda, gliceryna, chlorek magnezu, witamina PP, hialuronian sodu, hydroksyceluloza, sól potasowa kwasu o-krzemowego, dimetylosulfotlenkowy kompleks złota III.

Wielkość opakowania: 50 g

UWAGA: Wszelkie informacje tu zawarte mają charakter wyłącznie informacyjny i w żadnym wypadku nie zastępują porady lekarza.
W razie choroby skontaktuj się z lekarzem i zastosuj do jego zaleceń.

Szczegóły produktu
18 Przedmioty
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Ormus żel procto, 50g

Ormus żel procto, 50g

Żel ormus na hemoroidy

Napisz swoją opinię
11 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku