Wszystkie bestsellery
  • Banner

Yantra mata - Mata masująca z kolcami.

Ocena 

Kolor: czarny  ! ! !
100 % oryginalna mata

169,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie


 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

Opis

Mata do akupresury kolor: czarny  ! ! !
Zastrzyk energii dla ciała i ducha dzięki skandynawskiemu produktowi.

 

Nie trzeba interesować się jogą czy akupresurą, aby używać Yantra Mat. Wystarczy się położyć, a mata zapewni właściwy odpoczynek.

W ciągu kilku minut odczuwa się ciepło w tych partiach ciała, które stykają się z matą – poprawia się przepływ krwi, co jest naturalną reakcją ciała na akupresurę. Polepszenie krążenia oznacza niższe ciśnienie krwi i efektywniejsze dostarczanie substancji odżywczych do komórek.

Ponadto, 8,820 punktów akupresury Yantra Mat wywołuje stan jasności umysłu i skupienia doświadczany zwykle podczas długiej medytacji lub intensywnego wysiłku fizycznego. Stan zrelaksowania organizmu również wpływa na poprawę krążenia.

Trudno się dziwić, że wiele osób zasypia podczas korzystania z Yantra Mat.

Sztuka leczenia za pomocą akupresury ma swoje korzenie w tradycyjnej medycynie chińskiej. Manuskrypty spisane ponad 4 tys. lat temu opisują „łoża z gwoździ”, które były stosowane do leczenia ciała i umysłu.

Na WIkipedii można przeczytać, że „przeprowadzono analizę wyników testów klinicznych metod akupunktury zgodnie z regułami medycyny opartej o potwierdzone wyniki; w większości przypadków metody akupunktury wykazałyn zadziwiającą skuteczność w zorganizowanych, rzetelnych testach klinicznych”.

Akupresura pobudza również wydzielanie endorfin i oksytocyny – naturalnych hormonów ciała redukujących ból i wywołujących poczucie szczęścia. Istnieją również dowody na to, że tego typu zabiegi poprawiają także metabolizm.

Ostrożnie połóż się na macie Yantra Mat, rozkładając wagę swojego ciała równo nad punktami kontaktowymi. Przez pierwsze kilka minut możesz odczuwać przejściowy dyskomfort. Oddychaj głęboko i leż nieruchomo.

W pewnych sytuacjach zdrowotnych skóra może być bardziej wrażliwa. Korzystanie z maty nie powinno być bolesne, jeśli jednak odczuwasz ból, możesz skorzystać z cienkiego prześcieradła. Po jakimś czasie spróbuj zrezygnować z prześcieradła.

Dzień 1-4

Zalecamy korzystanie z maty przez 10 minut. Efektów Yantra Mat można doświadczyć od razu, jednak korzyści będą trwalsze podczas regularnego korzystania z maty. Niektóre osoby zasypiają podczas sesji, inne otrzymują zastrzyk energii natychmiastowo po terapii.

Dzień 5-14

Zalecamy korzystanie z maty przez 20 minut, najlepiej wieczorem, przed snem. Możesz zasnąć podczas sesji, jednak unikaj patrzenia na zegarek (nastaw budzik, jeśli musisz). Najważniejsze jest odprężenie. Nieważne, czy spędzisz na macie 20 minut, czy więcej. Jeśli się obudzisz po jakimś czasie, po prostu złóż matę i połóż się spać. Rano obudzisz się wypoczęty i pełny energii.

Po 14 dniach

Teraz Twoja wiedza o Yantra Mat i jej pozytywnym wpływie na Twoje ciało i umysł jest dużo większa. Sesje mogą trwać dłużej: 20-40 minut i więcej. Możesz leżeć na macie tak długo, ile masz ochotę. Zalecamy codzienne korzystanie z maty, aczkolwiek każdy powinien sam wybrać optymalną częstotliwość dla siebie.
Plecy

Połóż się na płaskiej powierzchni, w miarę możliwości podłóż pod kark poduszkę. To umożliwi stymulację punktów wzdłuż kręgosłupa, a także pomoże złagodzić bóle karku i pleców. Ugnij nogi w kolanach, aby poprawić kontakt dolnej części pleców z matą lub stosuj matę na materacu dla lepszego dopasowania.
Brzuch

Połóż się na brzuchu. Rozluźni to mięśnie przepony i oddechowe, wpływając na poprawę metabolizmu.
Pozycje siedzące

Możesz używać maty na zwykłym krześle lub po prostu usiąść, umieszczając matę pod pośladkami. Ta pozycja zlikwiduje napięcie lędźwiowe i rozluźni mięśnie pośladków.
Pozycja boczna

Połóż się ostrożnie na boku, z policzkiem na macie. Jeśli odczujesz dyskomfort, użyj cienkiego prześcieradła. Ta pozycja umożliwi rozluźnienie mięśni szyi i szczęki.
 
Materiał

Yantra Mat jest wykonana ze 100% bawełny. Kolczaste „kwiaty” są wykonane ze 100% nietoksycznego tworzywa ABS.

Przechowywanie

Matę należy przechowywać zrolowaną w suchym miejscu niedostępnym dla dzieci.

Czyszczenie

Należy wyjąć wkład piankowy z maty i wyprać matę ręcznie za pomocą płynu do mycia naczyń lub mydła, oczyszczając część z kolcami ręcznie w ciepłej wodzie, a następnie powiesić do samodzielnego wyschnięcia.

Przewożenie

Matę można przewozić bez wkładu piankowego, oszczędzając miejsce w bagażu. Umieszczając matę na materacu, można korzystać z jej dobroczynnego wpływu na sen, co poprawi komfort w trakcie podróży.

Do wszystkich mat dodajemy torbę gratis!

Mata Yantra Mat jest wysyłana razem z torbą, w której możesz wygodnie i bezpiecznie nosić matę. Torba jest wykonana z wytrzymałego nylonu w tym samym kolorze, co mata.

    Yantra mat:
    Liczba punktów kontaktowych 8820
    Liczba kolczastych "kwiatów" 210
    Wymiary maty 76 x 43 cm
    Wymiary powierzchni naciskowej 63,5 x 38 cm

    kolor: czarny  ! ! !
    Materiał 100% bawełna
    Kolce Nietoksyczny plastik ABS
    Certyfikaty ROHS / CE / REACH

Czy Yantra Mat jest produktem dla mnie?

Jeśli cenisz sobie spokój umysłu i chcesz go więcej… Jeśli chcesz poczuć się zdrowiej, osiągnąć równowagę między ciałem i umysłem… Jeśli jesteś osobą żyjącą w stresie, mającą problemy ze snem lub przemęczoną… Jeśli Twoje mięśnie są spięte, odczuwasz sztywność stawów i kończyn, cierpisz na bóle głowy, pleców lub karku… Jeśli potrzebujesz po prostu lepszego, regenerującego odpoczynku – Yantra Mat jest produktem dla Ciebie!

Czy z Yantra Mat może korzystać każdy?

Tak. W badaniach przeprowadzonych przez naszych klientów, 97% z nich odczuło „pozytywne efekty” stosowania Yantra Mat. Otrzymujemy e-maile, telefony i listy od zadowolonych klientów – zarówno stałych, jak i nowych.

Jak działa Yantra Mat na moje ciało?

W ciągu kilku minut odczujesz ciepło w tych partiach ciała, które znajdują się w bezpośrednim kontakcie z matą. To efekt stymulacji krążenia krwi – naturalnej reakcji ciała na akupresurę. Lepszy przepływ krwi wiąże się z poprawą rozprowadzania substancji odżywczych w organizmie, w tym tlenu. Wówczas obniża się ciśnienie krwi, dzięki czemu powstaje uczucie głębokiego odprężenia. Yantra Mat aktywuje również receptory bólu, stymulując mózg do wydzielania endorfin i oksytocyny – naturalnych hormonów szczęścia, uśmierzających ból i poprawiających samopoczucie. Ustępuje uczucie niepokoju, a odprężenie jest zastępowane przez spokój, co pomaga zwłaszcza osobom, które mają problemy ze snem. Po skorzystaniu z Yantra Mat, poczujesz odprężenie i przypływ energii, a także wewnętrzną równowagę pomiędzy ciałem i umysłem.

Czy Yantra Mat może uszkodzić moją skórę?

Nie, jeśli produkt jest stosowany w sposób prawidłowy. Punkty akupresury Yantra Mat rozkładają równomiernie wagę ciała, poprawiając komfort użytkowania. To bardzo prosta zasada: jeśli przyciśniesz zbyt mocno niewielki obszar ciała do maty (np. łokieć, palec), wówczas kolce wydadzą sie ostre i bolesne. Jeśli położysz się ostrożnie na macie, rozłożysz swoją wagę równomiernie na 8,820 punktach akupresury. Uczucie może być intensywne, ale nie powinno wiązać się z bólem. Jeśli odczujesz ból, warto położyć na macie cienkie prześcieradło. Dla większości osób akupresura to coś zupełnie nowego, ale ciało szybko się dostosowuje. Po kilku minutach jakikolwiek dyskomfort zniknie, a przy regularnym użytkowaniu nie będziesz odczuwać żadnego dyskomfortu. Po sesji na skórze zostają niewielkie odgniecenia, jednak znikną one w ciągu 1-2 godzin, podobnie jak zaczerwienienie, będące efektem wzmożonego przepływu krwi pod skórą (oznaka efektywności działania maty).

Czy mogę używać Yantra Mat, jeśli cierpię na reumatyzm?

Zdecydowanie. Osoby cierpiące na reumatyzm odczuwają poprawę dzięki stosowaniu Yantra Mat.

Czy mogę stosować Yantra Mat w innych obszarach ciała?

Tak, ale na początek zalecamy użytkowanie maty w pozycji leżącej na plecach. To najlepsza pozycja, by odczuć pełny efekt działania Yantra Mat – im większy obszar oddziaływania maty, tym silniejszy wpływ na ciało. Możesz jednak stosować matę w każdym obszarze ciała, w jakim potrzebujesz: kark, ramiona, stopy, policzki czy brzuch.

Czy dzieci mogą korzystać z Yantra Mat?

Z maty mogą korzystać dzieci w wieku lat 8 i starsze, jednak zawsze pod nadzorem osoby dorosłej. Powinna ona kontrolować, czy dziecko leży nieruchomo, aby mogło doświadczyć dobroczynnych efektów działania maty – identycznych jak u osób dorosłych. Yantra Mat – jak każdy produkt wysokiej jakości – jest w pełni bezpieczny, jeśli stosowany zgodnie z przeznaczeniem. Dzieci mogą jednak traktować matę jako fajny gadżet, dlatego też należy nadzorować korzystanie z niej, zwłaszcza na terenie otwartym. Yantra Mat nie powinna zrobić nikomu krzywdy, ale jeśli skóra dziecka jest delikatna i skarży się ono na ból podczas korzystania, należy położyć na macie cienki kawałek materiału.

Mam nadwagę. Czy mogę używać Yantra Mat?

Tak – jak najbardziej. Istnieją dowody na to, że akupresura poprawia metabolizm. Należy jednak pamiętać, że stosowanie Yantra Mat nie powinno być bolesne. Jeśli jest bolesne, należy położyć na macie cienkie prześcieradło.

Czy jeśli nie czuję się dobrze, mogę używać Yantra Mat?

Jak najbardziej, skorzystanie z Yantra Mat może być bardzo pomocne np. podczas przeziębienia. Poprawa krążenia krwi i redukcja stresu są świetnymi sposobami na zadbanie o samopoczucie osłabionego infekcją organizmu.

Czy mogę używać Yantra Mat, jeśli mam niskie ciśnienie?

W takich przypadkach należy skonsultować się z lekarzem. Yantra Mat obniża ciśnienie, wiec może spowodować utratę przytomności – zwłaszcza, jeśli wstaje się zbyt gwałtownie.

Czy na Yantra Mat mogę leżeć w ubraniu?

Tak, ale Yantra Mat oddziałuje najbardziej efektywnie w bezpośrednim kontakcie ze skórą.

Czy długotrwałe leżenie na Yantra Mat może być niebezpieczne?

Nie. Na skórze mogą pozostać głębsze odgniecenia, jednak ostatecznie znikną. Nie zalecamy leżenia na macie dłużej niż dwie godziny, jednak nic się nie stanie, jeśli od czasu do czasu sesja się przedłuży. Ludzie często zasypiają w trakcie korzystania z Yantra Mat.

Szczegóły produktu
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Yantra mata - Mata masująca z kolcami.

Yantra mata - Mata masująca z kolcami.

Kolor: czarny  ! ! !
100 % oryginalna mata

Napisz swoją opinię
5 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku