Wszystkie bestsellery
  • Banner

Piokal wkładki biotermmiczne roz. 36 - 37,5 - 1 para

Ocena 

Wkładki biotermiczne to ciepłe stopy i lepsze krążenie.

118,00 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Opis

Piokal Wkładki biotermiczne to doskonały prezent dla Twoich bliskich.


Kupujesz 1 parę rozmiar 36 - 37,5

dla stałych klientów rabat widoczny po rejestracji w sklepie.


Przed zastosowaniem  wkładek należy zapoznać się z treścią ulotki informacyjnej.


Wkładki biotermiczne - dla kogo?

Nasz produkt może być używany dosłownie przez każdego - niezależnie od wieku i płci. Jest to atestowany wyrób medyczny. Bezpieczny i skuteczny.

 

Może babcia i dziadek uskarżają się na zimne stopy i ręce? Może Twoja córka jest w ciąży i warto byłoby zadbać o nią i jej pociechę? A gdyby tak zaproponować wkładki wnuczce, która przykłada dużą wagę do swojej urody? Może znajomy jest wojskowym, policjantem, ochroniarzem, który godzinami stoi na batonie? Wkładki można polecić także każdej gospodyni domowej, która wiele czasu spędza z rękami w wodzie i różnych detergentach sprzątając mieszkanie.

 
Wkładki biotermiczne - działanie
Celem działania wkładek jest podwyższenie temperatury ciała i poprawa krążenia krwi. Wkładki dają efekt ciepłych stóp u osób z zaburzeniami mikrokrążenia w przebiegu cukrzycy i miażdżycy obwodowej. Stosując codzienną, cieplną korektę metodą ekranowania własnej energii ręce i nogi stają się ciepłe.

Wkładki biotermiczne stosowane jako wkładki do obuwia pełnią funkcję ekranizującą energię cieplną stóp. Poprzez odbijanie ciepła, a nie rozpraszanie wpływają na procesy termoregulacji naszego ciała i co z tym związane na mikrokrążenie.

Wkładki stanowią bodziec termiczny o słabym nasileniu i długotrwałym działaniu. Pod wpływem bodźca cieplnego dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych: tętniczek, naczyń włosowatych, żył skóry i tkanki podskórnej oraz otwierania się nieczynnych w normalnej temperaturze naczyń włosowatych. Zmiany te wywołują znaczny wzrost ukrwienia skóry.

Dochodzi do zwiększenia dyfuzji poprzez ściany naczyń włosowatych i do poprawy przemiany materii. Powoduje to pobudzenie części przywspółczulnej układu nerwowego, który wpływa na pracę narządów wewnętrznych, układu oddechowo-krążeniowego i pobudzenie reakcji immunologicznych.

Zastosowanie wkładek biotermicznych wpływa na podwyższenie temperatury skóry w obrębie stopy, podudzia i uda.


Wkładki biotermiczne - przeciwwskazania

    leczenie immunosupresyjne,
    radioterapia w leczeniu nowotworów,
    przed zabiegami chirurgicznymi,
    kamica nerkowa i kamica żółciowa,
    stany, w których nie wskazana jest poprawa mikrokrążenia.

 
Wkładki biotermiczne - sposób używania

Jak zakladac.

    Wkładki biotermiczne, zwinięte w ciasny rulonik wkładamy do butów, starając się dosunąć je do samego czubka.
    Można je skrócić tylko poprzez obcięcie od strony pięty, dopasowując do długości obuwia.

    Natomiast bocznych części wkładek nie należy ścinać lecz wywinąć je na ścianki obuwia, gdyż działają na wiele receptorów znajdujących się na bocznych częściach stopy.
    Ponieważ "zapamiętują" one kształt, układamy je w butach tak, aby otulały stopy równomiernie po obu stronach.
    Wkładki przeznaczone są do obuwia pełnego. Można je stosować cały sezon np. w półbutach, sandałach, pantoflach z zakrytą piętą, kozakach czy obuwiu sportowym. Obuwie powinno być luźne. Nie należy stosować w obuwiu ciasnym, aby nie blokować krążenia krwi.
    Wkładki zakładamy nadrukiem do stopy.
    W przypadku wysuwania się wkładek z obuwia należy je przykleić w trzech punktach taśmą dwustronnie klejącą. Nie zaleca się przekładania wkładek do innego obuwia.
    Wkładek nie zakładamy bezpośrednio na gołą stopę. Należy stosować skarpety bawełniane z frotowanym spodem. Nie należy stosować skarpet stylonowych czy elastycznych, ponieważ nie wchłaniają potu.
    Raz w tygodniu wkładki należy umyć (szczoteczką i delikatnym środkiem np. mydłem, następnie spłukać bieżącą wodą) ponieważ w ich szczelinach gromadzą się produkty wydalane przez stopy.
    Ze względów higienicznych wkładek nie należy odstępować innej osobie.
    Nieodłącznym elementem i warunkiem osiągnięcia efektów przy stosowaniu wkładek jest mycie nóg i częsta wymiana skarpet (dla poprawy usuwania produktów wydalanych przez organizm).
    W pierwszym miesiącu stosowania wkładek skarpety należy wymieniać kilka razy dziennie, aby usprawnić i poprawić usuwanie produktów wydalanych przez organizm. Po miesiącu stosowania, skarpety należy wymieniać co najmniej trzy razy dziennie.
    Dodatkowe zastosowanie wkładek filcowych wpływa korzystnie na szybsze oczyszczenie organizmu, szczególnie u osób, które nie mają możliwości częstej wymiany skarpet np. w pracy. Wkładki filcowe należy położyć na wkładkach biotermicznych.
    Wkładki można stosować kilka godzin dziennie w zależności od własnego odczucia, profilaktycznie - co drugi dzień.
    Osoby z zaburzeniami krążenia w obrębie stóp powinny stosować wkładki nieco dłużej.
    W przypadku dużych zwężeń tętnic, tętniakach mózgu, stwierdzonych blaszkach miażdżycowych oraz wysokim ciśnieniu krwi i wysokim poziomie cukru używanie wkładek można rozpocząć od 15 minut, robiąc kilkugodzinne przerwy, stopniowo je zmniejszając.
    Wkładki zużywają się tylko pod wpływem chodzenia, szczególnie w miejscach największego nacisku, czyli pod piętą, palcami. Tracą wówczas swą sprężystość i elastyczność, stają się cieńsze, "wydeptane" i przestają działać. Wtedy należy je wymienić na nowe. Jest to uzależnione od wagi użytkownika oraz czasu ich stosowania.
    Wkładki, które nie są używane mogą być przechowywane nawet kilka lat, nie tracą swych właściwości.

 
Wkładki biotermiczne - badania naukowe

Pozytywne działanie wkładek biotermicznych potwierdziły badania naukowe przeprowadzone w ramach działalności naukowo-badawczej w Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy w Katedrze i Zakładzie Laseroterapii i Fizjoterapii.


Tytuł projektu badawczego: "Ocena zmienności temperatury skóry w obrębie kończyn dolnych po zastosowaniu wkładek biotermicznych".


Pobierz artykuł w wersji elektronicznej: PDF PDF PDF PDF


Uzyskane wyniki:

Wkładki biotermiczne są wspomagającym środkiem terapeutycznym dla osób z zaburzeniami termoregulacji. Celem działania wkładek jest podwyższenie temperatury ciała i poprawa krążenia krwi. Wkładki dają efekt "ciepłych stóp" u osób z zaburzeniami mikrokrążenia w przebiegu cukrzycy i miażdżycy obwodowej.

Skuteczność oddziaływania wkładek biotermicznych została również udokumentowana przez Laboratorium Biotroniki i Elektrofotografii w Kielcach. Badania wykazały, że wkładki posiadają specyficzne właściwości stymulujące pole energetyczne naszego organizmu. Kierunek zmian tych pól zależy od indywidualnych właściwości osobniczych badanych. Około 80% badanych pozytywnie zareagowało na stymulację. Wykazało to powiększanie się i wypełnianie pól energetycznych.

badania


Ocena pola energetycznego palców a) po 15 minutach na filcu, b) po 15 minutach na wkładce gumowej, 3) po 15 minutach na wkładce biotermicznej.

Korzystne zmiany w wyglądzie pól energetycznych wskazują na rozpoczęcie procesów zdrowotnych.


Szczegóły produktu
1 Przedmiot
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Piokal wkładki biotermmiczne roz. 36 - 37,5 - 1 para

Piokal wkładki biotermmiczne roz. 36 - 37,5 - 1 para

Wkładki biotermiczne to ciepłe stopy i lepsze krążenie.

Napisz swoją opinię
5 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku