Wszystkie bestsellery
  • Banner

Czerwona koniczyna extract 8% 500 mg, 90 kaps vege

Ocena 

ekstrakt z czerwonej koniczyny, Trifolium pratense L.

45,00 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Opis

Czerwona koniczyna 500 mg   Extract 8%


suplement diety

 
Wysokiej jakości ekstrakt z czerwonej koniczyny (Trifolium pratense L.), standaryzowany na 8% izoflawonów.

Składniki 1 kapsułka

Ekstrakt z czerwonej koniczyny (Trifolium pratense L.)   500 mg

w tym: izoflawony   40 mgSkładniki:
ekstrakt z czerwonej koniczyny (Trifolium pratense L.), standaryzowany na 8% izoflawonów, otoczka kapsułki: (substancja wiążąca: hydroksypropylometyloceluloza)

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu: 1 kapsułka dziennie w trakcie lub po posiłku, popijając wodą. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Zaleca się stosowanie zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

Zawartość opakowania:
90 kapsułek VEGE

Warunki przechowywania:
Przechowywać w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią.

Działanie:
    Pomaga w łagodzeniu objawów menopauzy, takich jak: uderzenia gorąca, pocenie się, niepokój i drażliwość
    Korzystnie wpływa na wytrzymałość kości
    Wspiera funkcjonowanie serca
    Poprawia elastyczność i wytrzymałość naczyń krwionośnych
    Pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi

Czym jest czerwona koniczyna?

Czerwona koniczyna (Trifolium pratense L.) to nic innego jak koniczyna łąkowa spotykana powszechnie na łąkach czy w parkach. Jest to roślina należąca do rodziny bobowatych, występująca naturalnie na terenie całej Europy, a także w środkowej Azji i w północnej Afryce. Pomimo niewielkich wymagań środowiskowych jakich potrzebuje aby rosnąć i kwitnąć, roślina obfituje w liczne substancje czynne biologicznie, takie jak witaminy i minerały, antocyjany czy izoflawony.

Jak działa czerwona koniczyna?

Koniczyna od dawna jest znana i ceniona w tradycyjnej medycynie ludowej, jako skuteczny środek na wiele dolegliwości, związanych m.in. z układem kostnym czy krążenia. W ostatnim czasie koniczyna zdobyła także szczególną popularność jako środek łagodzący objawy kobiecego okresu przekwitania, czyli menopauzy.

Za główny składnik aktywny czerwonej koniczyny, który odpowiada za łagodzenie objawów menopauzy uważa się związki nazywane izoflawonami. Badania dowiodły, że ich strukturalne podobieństwo do kobiecych hormonów płciowych (estrogenów) sprawia, iż mogą w wielu przypadkach zastąpić ich podawanie, dając podobny pozytywny efekt, bez niekorzystnych efektów ubocznych towarzyszących terapii hormonalnej. Czerwona koniczyna stanowi zatem idealne wsparcie kobiecego organizmu w trudnym okresie menopauzy, poprawiając komfort i samopoczucie poprzez łagodzenie niekorzystnych objawów takich jak uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, niepokój i drażliwość.

Jaka standaryzacja i pochodzenie ekstraktu?

Decydując się na suplementację czerwonej koniczyny, warto zwrócić uwagę na standaryzację, czyli moc ekstraktu. Produkty dostępne na rynku oparte są na ekstraktach niestandaryzowanych lub po prostu na suszonym, sproszkowanym materiale roślinnym, posiadającym znacznie mniejszą zawartość składników aktywnych.

Ekstrakt zawarty w naszym produkcie charakteryzuje się wysoką jakością i 8% standaryzacją na izoflawony. Oznacza to, że każda kapsułka zawiera aż 40 mg izoflawonów, czyli głównego składnika aktywnego czerwonej koniczyny.

Aliness Czerwona koniczyna 500 mg nie zawiera żadnych składników odzwierzęcych, dzięki czemu stanowi produkt odpowiedni dla wegan. Produkt nie zawiera żadnych sztucznych dodatków technologicznych, konserwantów ani barwników.

Szczegóły produktu
1 Przedmiot
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Czerwona koniczyna extract 8%  500 mg,  90 kaps vege

Czerwona koniczyna extract 8% 500 mg, 90 kaps vege

ekstrakt z czerwonej koniczyny, Trifolium pratense L.

Napisz swoją opinię
19 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku