Wszystkie bestsellery
  • Banner

Grykamina C 60 kapsułek

Ocena 

naturalne bioflawonoidy, rutyna i kwercetyna

39,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie


 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

Opis

Data ważności: 31.03.2022

Grykamina C 60 kapsułek, naturalny preparat z gryki,
suplement diety

nie zawiera:
- substancji przeciwzbrylających,
- konserwantów,
- alergenów, GMO.

Moc gryki właściwości.

Gryka jest rośliną od tysięcy lat pożytkowaną w medycynie wschodniej m. in. do zwalczania nadciśnienia, słabego krążenia, alergii, żylaków, odmrożeń , dysfunkcji naczyń kapilarnych i wielu innych dolegliwości, a także całego spektrum objawów przedwczesnego starzenia się organizmu. Stanowi bogate źródło bioflawonoidów, enzymów i innych substancji o uznanym działaniu prozdrowotnym. Grykę uprawiano już przed 4000 lat temu. Aktualnie największe uprawy tego zboża w Polsce znajdują się regionie południowo-wschodnim.
       
Gryka jest bogatym źródłem witamin z grupy B (B1,B2,B3,B4), a także witaminy C i E. Kasza gryczana zawiera dość dużo magnezu, potasu, miedzi, żelaza, manganu i innych mikropierwiastków. Rutyna to glikozyd flawonoidowy, rutynozyd kwercetyny. Rutyna hamuje aktywność oksydazy kwasu askorbowego, dzięki czemu przedłuża aktywność witaminy C. Dzięki temu poprawia elastyczność naczyń krwionośnych. Zawartość rutyny w gryce sięga 4-6 proc. W jasnej kaszy gryczanej jest 18-20mg/100g, jest tyle rutyny co tabletka popularnych suplementów diety, które zawierają rutynę i witaminę.

DLACZEGO GRYKAMINA ?

Całkiem niedawno z Azji Wschodniej do Europy i Stanów Zjednoczonych przywędrowała „moda” na kiełki. Dobrze się stało, ponieważ naukowcy zainteresowali się życiodajnymi właściwościami zielonych kiełków gryki. I na podstawie ich badań my możemy odpowiedzieć na pytanie dlaczego Grykamina C?

Przede wszystkim Grykamina C jest w 100% naturalnym produktem, a samej gryki nigdy na świecie nie dotknęły modyfikacje genetyczne. Nie ma modyfikowanej gryki, ta roślina tego nie potrzebuje, doskonale rośnie i dojrzewa nawet w trudnych warunkach.

Kolejnym argumentem przemawiającym za Grykaminą C jest to, że jedna kapsułka zawiera 100mg kwasu L-askorbinowego to jest 125% dobowego zapotrzebowania na witaminę C.

A witamina C mówiąc bardzo ogólnie jest dobra na wszystko. Szczegółowo, witamina C powinna być stosowana w takich przypadkach jak:
- stres,
- stany zapalne,
- choroby sercowo-naczyniowe,
- choroby reumatyczne,
- choroby pasożytnicze,
- nowotwory,
- podwyższony cholesterol,
- awitaminoza, hipowitaminoza,
- gnilec i rozchwianie zębów,
- w okresie infekcji i okresach zdrowienia,
- w zespołach złego wchłaniania,
- w leczeniu zatruć substancjami powodującymi methomoglobinę,
- w utrudnionym gojeniu się ran i złamań,
- w skłonnościach do krwawień,
- przy wzmożonym wysiłku fizycznym,
- jako antyoksydant.

Witamina C ma niewątpliwie wiele zalet. Jest ważnym elementem licznych procesów, które zachodzą w naszych organizmach. Znacząco poprawia się sprawność komórek odpornościowych, ale również białych krwinek, które zwalczają zagrażające nam drobnoustroje.

Witamina C sprawia, że skróceniu ulega czas potrzebny naszemu organizmowi na poradzenie sobie z przeziębieniem, ale oprócz tego jest ona w stanie uszczelnić naczynia krwionośne, przez co na naszym ciele nie pojawiają się sińce, nie doświadczamy krwotoków czy krwawienia dziąseł. Ponadto kwas askorbinowy chroni nas przed zachorowaniem na anemię, poprzez wspomaganie wchłaniania żelaza i wytwarzanie czerwonych krwinek.

Dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia:
w celach suplementacyjnych 1 kapsułka dziennie,

w okresie wzmożonego zapotrzebowania:
2 kapsułki 2 razy dziennie,
w przypadku stanów chorobowych można przyjąć nawet dawkę w postaci 10 kapsułek dziennie w odstępach czasowych,
dzieci do 6 roku życia – najlepiej wysypać zawartość kapsułki do niewielkiej ilości soku z warzyw, np. buraków czerwonych.

Szczegóły produktu
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Grykamina C 60 kapsułek

Grykamina C 60 kapsułek

naturalne bioflawonoidy, rutyna i kwercetyna

Napisz swoją opinię
19 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku